بازسازی آسانسور

+ نوسازی آسانسور

+ تزئینات داخلی آسانسور

نوسازی آسانسور

تزئینات ظاهری آسانسور و نوسازی کابین، درب، شاسی و ...
قوانین مربوط به آسانسور
آیا موافقت ساکنین برای نصب آسانسور الزامی است؟

بازسازی آسانسور قدیمی

افزایش طول عمر آسانسور و افزایش ایمنی ساکنین

پروژه های اخیر بازسازی آسانسور

بازسازی کابین آسانسور

بازسازی کابین آسانسور

تعویض کامل کابین آسانسور
+ پنل های دیواری فلزی و اینه قدی
+ تعویض کفپوش اپوکسی
+ تعویض پنل شاسی و درب

بازسازی آسانسور تهران

نوسازی و تزئینات آسانسور

پنل های ترکیبی MDF
+ نوارهای فلزی و آینه
+ کفی سنگی گرانیت
+ تعویض پنل شاسی و دستگیره ها

بازسازی آسانسور

نوسازی و تعویض قطعات

تعویض قطعات فرسوده
+ بازسازی کامل کابین اسانسور
+ افزودن کفی سنگ طرح دار
+ تعویض تابلو فرمان و پنل آسانسور

آیا می دانید!

عملکرد و ظاهر آسانسور یک ساختمان بیشترین تاثیر را بر خاطره ذهنی استفاده کنندگان دارد!؟

نوسازی آسانسور و تزئینات داخلی

همانطور که تا اینجا متوجه شده اید ما بخش بازسازی فنی و نوسازی ظاهری را بصورت جداگانه بیان کرده ایم. در این بخش منظور از نوسازی آسانسور بیشتر ظاهر آن است. تزئیینات داخل کابین و در کل آنچه کاربران اسانسور مشاهده می کنند.

قطعا پس از گذشت چند سال، بخش های داخلی کابین و یا درب و پنل آسانسور دچار آسیب می شود. و یا اینکه ممکن است بر طبق سلایق و متریال های قدیمی طراحی شده باشد. به هر ترتیب بمنظور نوسازی آسانسور می توان پنل های داخل، دیواره ها و حتی نورپردازی کابین آسانسور را به کلی تغییر داد. همچنین ممکن است نیاز به تغییراتی در ظاهر و عملکرد درب های اسانسور داشته باشید. که در ادامه به متریال پرکاربرد و تغییراتی که در ظاهر آسانسور ساختمان خود می توانید اعمال کنید اشاره می کنیم:

اجزای کابین آسانسور و تزئینات داخلی

کفپوش کابین آسانسور:

در هنگام بازسازی اسانسور، باید ابتدا زیرسازی انجام شود و سپس پوشش مناسبی برای کف کابین آسانسور انتخاب شود. برای پوشش کف آسانسور می توان از انواع سنگ های مختلف با طرح گرانیتی و معرق استفاده کرد. در بعضی موارد هم از موکت های قابل شستشو برای کفپوش کردن کابین استفاده می شود.

تعویض و نوسازی سقف کابین: 

یکی از مهم ترین اقدامات برای بازسازی و نوسازی اسانسور، تعویض و نوسازی سقف کابین است. برای سقف اسانسور می توان از ورقه های استیل، آینه یا سقف کاذب استفاده کرد. 

نورپردازی فضای داخل آسانسور: 

نورپردازی فضای داخل اسانسور نیز موضوع مهمی است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. اگر از پوشش سقف کاذب در قسمت سقف آسانسور خود استفاده کرده باشید، می توانید انواع لامپ های فلورسنت و LED را برای نورپردازی فضای داخلی آسانسور خود به کار ببرید. 

پوشش فضای داخلی آسانسور:

برای پوشش داخلی کابین آسانسور می توان از ورق های استیل، آینه، ام دی اف و فرمیکا استفاده کرد. ورق های استیل، زیباتر از سایر پوشش ها هستند و دوام بسیار بیشتری دارند. به علاوه ورق های استیل، ضدخش و ضدپوسیدگی هستند و کاربرد بیشتری دارند. 

آینه کاری کابین آسانسور: 

اگر داخل کابین آسانسور شما از آینه های قدیمی و مات استفاده شده است، می توان آنها را با آینه های ساده و تمیز جایگزین کرد. در مدلهای جدید، آینه کاری داخل کابین خیلی ساده انجام می شود و دستگیره استیلی در کابین آسانسور وجود ندارد. 

تعمیر صفحه کلید آسانسور: 

پنل های کنترل آسانسور اهمیت زیادی دارند و در هنگام بازسازی اسانسور باید به آنها توجه ویژه ای کرد. در هنگام بازسازی آسانسور خود می توانید از صفحه کلیدهای معمولی استفاده کنید یا صفحات دیجیتال و پیشرفته را برای اسانسور خود انتخاب کنید که جدیدتر هستن

هزینه بازسازی پوشش داخلی کابین آسانسور

نوع طراحی داخلی کابین آسانسور برای استفاده کنندگان بسیار پر اهمیت است. همانطور که کابین باید جان پناه امنی برای مسافرین باشد، باید از ظاهر زیبایی هم برخوردار باشد. بازسازی و مدرن نمودن کابین آسانسور باعث می شود تا مسافر در زمان کوتاهی که در کابین بسر می برد علاوه بر امنیت احساس آرامش داشته باشد. بازسازی و طراحی داخلی کابین را باید از افراد با تجربه در این زمینه در خواست کرد. تا به بهترین نحو آن را اجرا کنند. سازندگان و طراحان کابین آسانسور در برخی مواقع با آگاهی از نوع سلیقه اهالی ساختمان مدل داخل کابین را طراحی می کنند. گاهی هم با توجه به خلاقیت خود این کار را انجام می دهند.

و البته گاهی با توجه به صرفه اقتصادی این کار انجام می شود. برای طراحی و ساخت و بازسازی کابین آسانسور باید از مواردی همچون ظرفیت و توان موتور آسانسور آگاهی کامل داشته و با توجه به ترافیک طبقات اقدام به ساخت آن نمود.  در پوشش داخلی کابین آسانسور بیشتر از جنس استیل، ام دی اف و فرمیکا استفاده می شود. در برخی از کابین های آسانسور لوکس از پوشش شیشه ای و آینه استفاده می شود که فضای آن ها را بسیار دلچسب و جذاب می کند. با توجه به قیمت اجناسی که در کابین بکار می رود، هزینه بازسازی کابین آسانسور تعیین می شود.

انواع پنل داخل آسانسور

چرا بازسازی و نوسازی آسانسور ضروری است؟

افزایش ایمنی

از آنجا که کنترل آسانسور به‌صورت اتوماتیک انجام می‌شود، باید کاملا ایمن، قابل‌اعتماد و کارا باشد. آسانسورهای قدیمی از نظر ظاهری زیبا نیستند، با ایجاد سر و صدا هنگام کار کردن آرامش ساکنین را سلب می‌کنند؛ و از نظر فنی نیز ایمنی آنها در بالاترین سطح نیست. بازسازی آسانسور این امکان را به ساختمان‌ها می­‌دهد که با همان امکانات موجود، ایمنی بالاتری به‌دست آورند.

صرفه جویی در هزینه برق

تجهیزات قدیمی و منسوخ‌شده آسانسور می‌تواند میزان مصرف انرژی ساختمان را به میزان غیرضروری افزایش دهند.  نوسازی آسانسور می‌تواند سبب جلوگیری از هدر رفتن انرژی و کاهش هزینه‌های اضافی شود. امروزه از موتورهای کم‌مصرف با تولید حرارت بسیار کم در آسانسورها استفاده می‌شود. در نتیجه دیگر نیازی به فن موتور ندارید، که همین امر مصرف برق را کاهش می­‌دهد.

ایجاد حس مثبت در افراد

چه ساختمان­تان تجاری بشد و چه مسکونی، سیستم آسانسور به منزله قلب ساختمان در دیدگاه افراد نسبت به ساختمان و خانه تاثیر به‌سزایی دارد. یک آسانسور قدیمی پرسروصدا با تجهیزات قدیمی و کابین فرسوده، همه‌چیز را قدیمی جلوه می‌دهد و احساس نامناسب بودن محیط را در افراد به‌وجود می‌آورد. این موضوع می‌تواند تاثیر عمده‌ای بر جذابیت ساختمان و حتی جذب مشتری داشته باشد.

افزایش اعتبار و ارزش ساختمان

اگر آسانسور ساختمان تان صداهای ناهنجار تولید می کند، ممکن است شما به آن عادت کرده باشید. اما مهمانان شما که برای اولین بار به منزل و یا محل کار شما مراجعه می کنند نظر دیگری دارند. قطعا احساس خوشایند به آنها در استفاده از آسانسور دست نمی دهد. کیفیت عملکری و ظاهری آسانسور ساختمان تان بر ارزش و اعتبار آن می افزاید.

کاهش هزینه تعمیرات

با توجه به افزایش قیمت قطعات اسانسور و هزینه تعویض کلی آن، بازسازی و نوسازی آسانسور منطقی ترین راه برای کاهش هزینه تعمیرات آسانسور می باشد. همچنین با بهره گیری منظم از سرویس دوره ای آسانسور می تواند به صرفه جویی در هزینه ها منجر شود. در صورتی که درباره هزینه بازسازی و نوسازی آسانسور سوالی دارید می توانید با بخش فروش تماس بگیرید.

افزایش طول عمر آسانسور

افزایش عمر آسانسور به نحوه نگهداری آن و بروز کردن قطعات و سرویس مرتب مربوط می شود. نوسازی قطعات فرسوده باعث عملکرد بهتر سایر قطعات می شود. و از فرسایش آنها جلوگیری می کند. بعنوان مثال در صورتی که فلکه هرزگرد آسانسور دچار سایش شده باشد، کابل ها اتاقک آسانسور هم فرسوده شده و تارهای آن به مرور پاره می شود. تعویض چنین قطعات حیاتی باعث کاهش فشار به موتور اسانسور و بخش های مکانیکی دستگاه آسانسور می شود.

بازسازی آسانسور، قطعات و هزینه

آسانسور های یک ساختمان مانند رگ های ساختمان هستند. بدون عملکرد صحیح آنها ساختمان دچار سکته می شود و عملا برای اغلب ساکنین بی استفاده می گردد. در صورتی که بیش از 5 سال از عمر این بخش حیاتی ساختمان تان می گذرد، احتمالا به چک آپ و در صورت لزوم به نوسازی نیاز دارد. اما قبل از هر چیز باید بدانیم که نوسازی اسانسور شامل چه مواردی می شود و هزینه های کلی آن چقدر است. در ادامه به این سوالات پاسخ می دهیم:

 

تعویض قطعات آسانسور شامل چه مواردی می شود؟

دستگاه آسانسور به دو بخش کلی ظاهر و بخش های دور از دید تقسیم می کنیم. در این بخش صرفا به قطعات و اجزایی که در دید عموم نیستند می پردازیم. این قطعات در واقع باطن آسانسور ما را تشکیل می دهند و به مراتب اهمیت بیشتری نسب به ظاهر آن دارند. و شامل موارد زیر می شود:

 • موتور گیربکس آسانسور
 • سیم بکسل های آسانسور
 • ریل های عمودی آسانسور
 • بامپر ها و ضربه گیر های چاه آسانسور
 • جعبه فرمان اسانسور
 • فلکه هرزگرد
 • کنترل کننده های دستی و مکانیکی
 • تابلو برق اسانسور
 • تراول کابل
 • سیم کشی داخل چاه آسانسور
 • و سایر قطعات مکانیکی

هزینه بازسازی آسانسور و تعویض قطعات چقدر می باشد؟

ممکن است در مواردی قطعات موجود به تازگی تعویض شده باشند. و یا همچنان از کارایی مناسبی برخوردار باشند و نیازی به تعویض نباشد. همچنین با توجه به ظرفیت آسانسور و کیفیت و نوع قطعات مورد نیاز، قیمت های متفاوتی هم پیشنهاد شود. برای بررسی تخصصی عملکرد قطعات می توانید درخواست بازدید رایگان دهید. همکاران ما در محل حضور یافته و پس بررسی دقیق قطعات اسانسور شما، کیفیت عملکرد قطعات را به شما اعلام می کنند. سپس به هر طریق می توانید قطعات را تهیه کرده و برای تعویض آنها اقدام نمایید.

چرا کیهان گستر مانا

تکنسین های آموزش دیده
ارسال رایگان تجهیزات
نصب سریع قطعات
پشتیبانی پس از فروش
یکسال گارانتی خدمات

نظرات دیگران

تغییرات ظاهری ایجاد شده در دو دستگاه آسانسور آپارتمان تاثیر بسیاری در فروش واحد های بازسازی شده داشته است. بدینوسیله از زحمات گروه کیهان گستر کمال تشکر را داریم.
محمدرضا محسنیان
مدیر ساختمان کارگر 23
افزایش ایمنی ساکنین مجموعه یکی از دغدغه های مدیران و خانواده های ساکن بوده و هست. بازسازی فنی آسانسور ها بجای تعویض کامل آنها باعث صرفه جویی مالی و همچنین ایجاد حس امنیت برای استفاده کنندگان شده است. با تشکر از شما و زحمات تیم بازسازی تان.
زهره سادات هاشمی
عضو هیات مدیره مجتمع صبا
با توجه به سرعت انجام بازسازی کابین آسانسورها و تعویض قطعات معیوب، رضایت کامل از شرکت کیهان گستر حاصل گردید. امید که سرویس های دوره ای و نگهداری بهینه از آسانسورها نیز با همان کیفیت و دقت صورت پذیرد.
مشتری بازسازی آسانسور
احمد علوی راد
مدیر ساختمان سبز سامان

تماس با ما

همواره منتظر پاسخگویی به سوالات شما هستیم

در صورتی که تمایل دارید ما با شما تماس بگیریم فرم پایین را تکمیل نمایید.

طرح بازدید رایگان

در این طرح همکاران ما با هماهنگی قبلی برای بازدید از دستگاه آسانسور ساختمان شما در محل حضور می یابند.

پس از بررسی کامل آسانسور از لحاظ فنی و ظاهری، موارد زیر به شما ارایه می شود:

 • وضعیت سلامت هریک از قطعات آسانسور
 • پیشنهادات فنی برای تعویض و یا تعمیر قطعات فرسوده
 • ارایه قیمت روز قطعات و تعمیرات با توجه نیاز شما
 • ارایه متریال ها و امکانات بازسازی بر اساس ظرفیت کابین

لازم به ذکر است مهلت درخواست طرح بازدید رایگان تا پایان شهریور ماه 99 می باشد.

درخواست مشاوره/بازدید رایگان

کافیست فرم زیر را پر کرده و ارسال نمایید.